adres Kancelaria Adwokacka Nadia Tomkiewicz ul. Albatrosów 7, 30-716 Kraków
adres adwokat@kancelariatomkiewicz.pl     adres tel.: 784 717 972

Aktualności

 

 

09 02.2021

Dlaczego Adam nie rozwiódł się z Ewą?

Bo nie miał adwokata!

Adam z oczywistych względów nie mógł skorzystać z pomocy adwokata. Gdyby jednak miał taką możliwość, to czy powinien się do niego udać?

Na co dzień większość ludzi stara się unikać poważnych konfliktów, problemów prawnych, a już tym bardziej rozpraw sądowych. Niemniej jednak prędzej czy później, niemal każdy w swoim życiu będzie zmuszony rozwiązać jakieś kwestie prawne mniej lub bardziej skomplikowane. W takich sytuacjach często zadajemy sobie pytanie, gdzie i w jaki sposób szukać pomocy? Czy poradzę sobie sam z prowadzeniem sprawy? Czy muszę zlecić prowadzenie sprawy adwokatowi?

Odpowiedź na powyższe pytania nie jest jednoznaczna, zależy od danej sprawy, sytuacji prawnej. Oczywiście nikt nikogo nie będzie zmuszał do załatwiania spraw za pośrednictwem adwokata czy radcy prawnego (chociaż i tutaj zdarzają się wyjątki).

Lepiej jednak zadać inne pytanie: „czy warto zasięgnąć opinii adwokata?”. Odpowiedź brzmi TAK, warto! Jeśli ktoś ma jakiś problem prawny i ma jakiekolwiek wątpliwości co zrobić w tej sytuacji, warto zasięgnąć rady adwokata.

W obecnych czasach ilość przepisów prawnych jest tak ogromna, że nie jesteśmy w stanie zgłębić ich wszystkich, a dodatkowo dokładnie śledzić wszystkich zmian, które się dokonują (a dokonują się i to często!). Adwokaci czy radcy prawni też często specjalizują się w kilku dziedzinach, bo nikt z nas nie jest w stanie być specjalistą we wszystkim, a są to osoby po studiach prawniczych, aplikacjach, czy też ludzie z wieloletnią praktyką w sądzie, prokuraturze, którzy z pracują z przepisami prawa na co dzień. Nie jest zatem sytuacją dziwną, kiedy osoba, która nigdy nie miała z prawem świadomie do czynienia, ma obawy i najzwyczajniej nie wie co w danej chwili zrobić.

Dlatego warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty.

Jeśli sprawa okaże się prosta, być może wystarczy jedna wizyta w kancelarii podczas której uzyskasz potrzebne informacje, a rozwieją one Twoje wątpliwości. Może dowiesz się jakie są możliwości, bądź jak sprawę sprawnie zakończyć, dzięki czemu będzie można o niej szybko zapomnieć. Przy sprawach bardziej skomplikowanych uzyskasz stosowne wsparcie, pomoc przy gromadzeniu dokumentów i dowodów, ustalisz strategię działania. Jeśli zaś zdecydujesz się powierzyć swoją sprawę adwokatowi to poprowadzi Cię on „za rękę” podczas postępowania przed sądem, czyli dopilnuje terminów, procedury, będzie wiedział jak odpowiadać na pytania sądu i jakie są dalsze możliwości w danej sprawie.

Gdyby Adam zwrócił się do adwokata dowiedziałby się czy wystąpiły przesłanki do orzeczenia rozwodu z Ewą? Czy może wystąpić o rozwód z orzeczeniem o winie? Co stanie się z Kainem i Ablem po rozwodzie? Czy może zażądać alimentów od Ewy? Na te pytania i wiele innych odpowiedzi udzieli profesjonalny pełnomocnik.powrót ››


 


"Lojalność jest najpierwszym i najwazniejszym przykazaniem, jakie obowiązuje adwokata przed sądem"

Fernand Payen

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Nadia Tomkiewicz
ul. Albatrosów 7, 30-716 Kraków,
NIP: 679-30-46-200,
adwokat@kancelariatomkiewicz.pl
tel. 784 717 972

Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00. 

Social Media